КТО ТАКОЙ ГРАЖДАНИН? ЗАНЯТИЕ В СИСТЕМЕ "АЗИМУТ" ДЛЯ 7-ГО КЛАССА. Н.А.ДЖАНОВА (Г. МЕЛИТОПОЛЬ)

30.12.1999

СКАЗКА ЛОЖЬ, ДА В НЕЙ НАМЕК... РОЛЕВЫЕ ИГРЫ ДЛЯ 3-ГО КЛАССА. З.А.ФАЛИНА (Г.МЕЛИТОПОЛЬ)

30.12.1999

"ГАДКИЙ УТЕНОК", "СЕРАЯ ШЕЙКА", "МАЛЫШ И КАРЛСОН" ТРИ УРОКА ДЛЯ 2-ГО КЛАССА. В.И.РАСТОЛЬНАЯ (Г.ОДЕССА)

30.12.1999

30.12.1999

...Багато наших вчителів - педагогів від Бога - й раніше вчили дітей людинолюбству, навчали розрізняти дивні плоди з дерева пізнання добра і зла. Чи ж і сьогодні не вчать наші вчителі своїх учнів любити людей, природу, звірят? Чи не вчать поважати іншу людину, толерантно ставитися до іншої думки - іншими словами, чи не вчать любити свого ближнього? Тут проблематика прав людини не буде оранкою запущеної цілини, не відкриє новий світ, а лише допоможе розширити його горизонт, знайти інший ракурс, осучаснити педагогічну методику. Сучасний вчитель повинен опанувати здобутки світової цивілізації з тим, щоб творчо переробити їх, адаптувати до української ментальності й традицій.

...Порівняно легко розпочати викладання лише суто теоретичної, інформативної частини такого курсу, тобто історії правозахисного руху, основних документів у галузі прав людини (декларацій, конвенцій, угод тощо). Значно складніше втілити в життя морально-психологічну частину курсу, яка покликана виробити в дитині засади гуманізму, толерантності й цивілізованого співжиття. Таке завдання, по-перше, потребує відповідної підготовки самого вчителя, який сьогодні є плоттю від плоті нашого суспільства й не готовий бути прикладом декларованих засад. По-друге, це завдання вимагає також певної реформи системи освіти в Україні, яка сьогодні все ще несе в собі командно-адміністративні ознаки. Курс прав людини, поданий старою методикою викладання і непідготовленим учителем, може викликати результат, цілком протилежний до сподіваного.

Мирослав Маринович ("Права людини", К., 1996, 44 с.)

ПАМ’ЯТІ ОЛЕКСИ ТИХОГО, ЮРІЯ ЛИТВИНА І ВАСИЛЯ СТУСА ЄВГЕН СВЕРСТЮК. "ПРАПОР МАЄ СИЛУ ТОДІ, КОЛИ ЙОГО НЕСУТЬ" ВАСИЛЬ ОВСІЄНКО. "ПОВЕРНЕННЯ"

30.12.1999

ДОТРИМАННЯ ПРАВ ЛЮДИНИ В УКРАЇНІ У 1998

30.12.1999

УРИВКИ З ДОПОВІДІ ДЕРЖДЕПАРТАМЕНТУ США З КОМЕНТАРЕМ Є.ЗАХАРОВА

ИЗ РАБОТ ТРЕТЬЕГО ВСЕУКРАИНСКОГО КОНКУРСА (1998) . "ДЕЛА НЕПРОЛЕТЕВШИХ ДНЕЙ... МИЛИЦИЯ, ЧУТЬ-ЧУТЬ О НЕЙ"

30.12.1999

ЕВРОПЕЙСКИЙ СУД ПО ПРАВАМ ЧЕЛОВЕКА. РЕШЕНИЕ ПО ДЕЛУ "АССЕНОВ ПРОТИВ БОЛГАРИИ" КОММЕНТИРУЕТ ДЖ.А.ГОЛДСТОН

30.12.1999

УКРАЇНСЬКА АСОЦІАЦІЯ "МІЖНАРОДНА АМНІСТІЯ"

30.12.1999

КОРОТКА ДОВІДКА ПРО УАМА ПОЧИНАЄ СЕРІЮ НАШИХ ПУБЛІКАЦІЙ ПРО СУЧАСНІ УКРАЇНСЬКІ ПРАВОЗАХИСНІ ОРГАНІЗАЦІЇ

СЕМИНАР МЕЖДУНАРОДНОЙ АМНИСТИИ В ВИННИЦЕ

30.12.1999

ТРЕНЕРЫ ИЗ СЛОВАКИИ И ВЕЛИКОБРИТАННИ ПРОВЕЛИ СЕМИНАР ДЛЯ АМНИСТЕРОВ УКРАИНЫ И МОЛДОВЫ. РАССКАЗЫВАЕТ Н.СОБОЛЕВСКАЯ (Г. МАКЕЕВКА)

X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль